jõulud on kulinaarne aeg.
täna mina otsustasin:
hakkan õige kokkama!
võtsin kätte, panin potti
tassikese kuuma vett,
tsipa soola, õli kah,
ja makarone keetsin.
hakkan õige kokkama!
võtsin kätte, panin potti
tassikese kuuma vett,
tsipa soola, õli kah,
ja makarone keetsin.
hiljem seedides ma
lebasin, elust mõnu
tundsin taas ja tuli mõte:
hakkan õige küpsetama!
palun endal saata muna,
toorest juustu ja veel võid.
vahukoorega neid segan,
suland šokolaadi sisse lõin
mune tervelt kolm.
klopin läbi, ahju panen,
Lawsoni Nigellana end tunnen.
(teate küll, see inglismann,
kes telekas teeb toite
kõige uhkemaid ja nendega
siis justkui vahekorda astub.)
nii hea mul paistis
valmiv Kook.
veetnud tunni painetes,
(kas ehk kuumus on tal piisav?
on tal vormis lahkelt ruumi?
kas ka keskelt küpseks saab ta?)
viimaks eemaldasin kaku
ahjutule paistusest.
ei noaga lõigatagi julge,
lähen tal siit ja sealt.
viimaks sisse lõikan
tagumise kandi pealt!
noh, ei sellest taha pajatada,
mis koogist, minust hiljem sai.
kook on kõver, ei küpsend pole
korraliselt, seest on vedel,
suhkrut vähe, ent soola olnuks
vaja vähem.
mis koogist, minust hiljem sai.
kook on kõver, ei küpsend pole
korraliselt, seest on vedel,
suhkrut vähe, ent soola olnuks
vaja vähem.
pettund, õnnetuna istun
oma uhke koogi taga.
tassi kohvi endal teen ja
TA OTSE VORMIST, LUSIKAGA,
VEDELANA, HÕÕGUVKUUMALT,
organismi omal
sisse ajan.
jõulud on ju kulinaarne aeg.
(Kui tuju hea ja kõht täis, siis sooritage ehk üks annetus: http://www.laanlane.ee/article/anneta-haapsalu-lastekodu-heaks)
No comments:
Post a Comment