Jõulud on tulekul.
Pimedus, vaikus. Kõlab telefoninumbri sisse vajutamise jada. Siis heliseb... heliseb.
[Gümnasist 1] võtab vastu Jaa, hallo?
Vaikus.
[Gümnasist 1] Halloooo?
[Gümnasist 2] Aa, kuuled mind?
[Gümnasist 1] Kuulen.
[Gümnasist 2] Čau!
[Gümnasist 1] Čau.
[Gümnasist 2] Mis teed?
[Gümnasist 1] Njaah. Vaatan mingeid napakaid videosid ja surfan niisama. Teadsid, et on olemas sellist liiki ahvid, kes teevad välgumihkliga tuld?
[Gümnasist 2] Hah, ei teadnud.
[Gümnasist 1] Aga peaks ju muidugi õppima. Meil on homme kontrolltöö, teadsid eks?
[Gümnasist 2] Naerab Ei. Ups.
[Gümnasist 1] Noo näed. Mis ise?
[Gümnasist 2] Tead, sellepärast ma helistangi. Üritan mõelda mis kinke inimestele osta ja sa pead mind aitama sellega.
[Gümnasist 1] Okeei...Päris mitu nädalat on veel jäänud ju.
[Gümnasist 2] Jaa, on, aga eelmine aasta ma ootasin nii kaua ja siis ostsin viimasel hetkel nii õudsalt sitad kingid kõigile. Mul oli pärast nii piinlik. Ema tegi näo, et pole siin midagi imelikku, aga Teele vaatas mind siukse pilguga...
[Gümnasist 1] Heh, hea küll. Aga on sul mingeid ideid?
[Gümnasist 2] Ma ei teaaa, ma ei oska üldse kinke osta. Mille järgi ma seda teen?
[Gümnasist 1] Hmm.. midagi lõbusat?
[Gümnasist 2] Kuidas see mind aitama peaks? Ma ju ei hakka midagi igavat ostma, mõistagi midagi lõbusat!
[Gümnasist 1] Okei okei.
[Gümnasist 2] Kas sa istud arvutis praegu?
[Gümnasist 1] Gümnasist 1-e seni aktiivne olnud nimetissõrm tardub ... Jaaa...
[Gümnasist 2] Tule palun ära sealt, mul on päriselt abi vaja.
[Gümnasist 1] Olgu olgu. On kosta, kuidas tõuseb püsti ja liigub mujale. Kinki jah?
[Gümnasist 2] Jaa. Kuidas sa kinke ostad?
[Gümnasist 1] Hmm. Ma ei ole väga mõelnud sellele.. Tuleb pähe umbes nii, et on meelde jäänud mingid asjad, millega teised on tegelenud või mida on mainitud viimasel ajal. Ja siis olen hankinud midagi sellega haakuvat.
[Gümnasist 2] Nii et nad on midagi tahtnud ja siis sa oled selle neile andnud?
[Gümnasist 1] Jah, vist küll. On olnud küll nii, et on öelnud täpselt, mida tahavad, ja ka nii, et on olnud mingisugune aktuaalne huvi, ja siis olen midagi ostnud, mis oleks sellega seotud.
[Gümnasist 2] Hm. Aga kui pole midagi sellist? Kõik näivad rahul olevat, ei ole mingit märgatavat uut hobi... ei ole mingit aktuaalset lemmikfilmi..
[Gümnasist 1] Ma ei tea...
[Gümnasist 2] Nooh! Näed! Fakk noh...
Vaikus.
[Gümnasist 2] Hallo?
[Gümnasist 1] Tegelt... nüüd kui ma mõtlen... tulevad meelde ühed jõulud, paar aastat tagasi.. Sain kaks erinevat kinki... üks oli onupojalt ja teine tädi käest...
[Gümnasist 2] Ahah?
[Gümnasist 1] Onupojalt sain ühe mängu, päris kalli, lahe mäng ka, nii et olin selle üle rõõmus, ja nii... Aga see oli just selline top10-mäng, sain aru, et ta oli väljas kinke ostes lihtsalt läinud ja võtnud sellise tüüpilise mängu, FPS-i. Tõesti, see mäng polnud halb ega midagi, aga... Ja siis see tädi kink, see polnud midagi väga erilist, lihtsalt sellised jalka põlvekaitsmed, mis oli ülihea, kuna olin just hakanud trennis käima, ja ilma nendeta oli veits valus ja nii... Ta tuli pärast ja küsis üle, et kuidas meeldis ja nii, ja see oli kuidagi...
[Gümnasist 2] Ta oli rohkem sellele mõelnud?
[Gümnasist 1] Jah. Vist küll. See oli rohkem just mulle. Mitte ükskõik millisele kaheteist-, kolmeteistaastasele.
[Gümnasist 2] Hmm... nii et kuigi esimene kink oli iseenesest lahedam, siis meeldis teine rohkem?
[Gümnasist 1] Jah. Tegi rõõmsamaks.
Paus
[Gümnasist 2] Kurat, kammib ära. Koolis pole terve aasta ühtegi nii rasket probleemi pakutud.
[Gümnasist 1] Naerab Jaah, siin pole neid õigeid vastuseid.
[Gümnasist 2] Nii et kingi kvaliteet on selles, et kas see, kes kingib, on sulle mõelnud?
[Gümnasist 1] Midagi sinnakanti küll. Tuleks mingisugune kauge sugulane ja annaks sulle Ipadi, siis sa.... no okei, see oleks ka päris lahe, aga see, et vanemad sulle kingivad mitu kinki, mis on kõik seotud sellega, kes sa oled, on ju kõvasti parem. Lõppude lõpuks.. vist.
[Gümnasist 2] Tead, see on päris tähtis punkt selle asja juures. Mul meenuvad ka need korrad, mil kinkija on tõesti midagi lahedat, sobivat välja mõelnud, see on alati palju mõjuvam olnud.
Eemalt hüüab naisehääl.
[Gümnasist 1] Oota korra.
Hüüavad midagi omavahel.
[Gümnasist 1] Kuule, ma pean kohe minema.
[Gümnasist 2] Pole hullu. Kuule, tänks mees, see aitas täiega. Ma nuputan veel.
[Gümnasist 1] See aitab ju mind ka, helista jälle kui vaja.
[Gümnasist 2] Okei, tavai.. čau!
[Gümnasist 1] Čau!
Klõps. Klõps.