Thursday, December 22, 2011

Kummaline (Grete Jürgenson & Uku Talmar)

Jõulud on tilisev-kõlisev melu,
mille taustaks meeleolu rahulik.
Täitsa hää näib see va elu,
kui ühinevad meeldiv ja imelik.
On tasa.

Kui koos mängma hakvad
jõulukellad valged.
Kui mängmast nad lakvad.
Kui punavad me palged.
On pakane.

Päkapikud toredaid pakke peitvad.
Öö katab nende sammud.
Ainiti me pilgud otsivad,
ent nägemata jäävad need käigud.
On öö.

On öö, mil juhtuda võib imesid,
on öö, mil sündmusi võib tulla häid.
On öö, mil nimetame nimesid,
mis aastaid sassi ajavad me päid.
On suudlused.

Sellistel öödel aega on lõputult,
hommik, see näib ilmvõimatu.
Aega me veedame muretult,
homsele mõelda on mõttetu.
On aeg.

Kindel aeg on meile antud
ning targalt kasutades seda,
saame unelmate randa kantud
selle, keda armastame. Armastame teda.
Me armund tundesse.

Seda tunnet ei tekitanud lumi,
sest seda meil veel polegi.
Seda tunnet ei tekitanud uni,
sest seda ei ole ja ei tulegi.
Öö armund meisse.

On jõulud. Tilisev-kõlisev melu,
mille taustaks meeleolu rahulik.
Täitsa hää näib see va elu,
kui ühinevad meeldiv ja

Kummaline....

No comments:

Post a Comment