Jõulud on midagi salapärast, mis lahvatab siiraist silmist, kisub südame härdaks,
kannab suudlused suule- muudab inimese inimeseks.
Sel ajal kantakse reeglistikku andmisrõõm ja heidetakse isekus kappi konutama.
Lõhnad kõditavad ninasõõrmed tagurpidi, kõik tundub olevad magusam, maitsvam ning soojem.
Lumigi krudiseb talla all laulda.
Kallid, kuulake laste naeru ja naerge kaasa!
Päevad on küll armetult lühikesed, aga öös on jällegi asju,
mida paljas silm seletada ei jaksa, nii et parem kuulake..
Kuulake kõrv kikkis põranda krabinat, armsama lähedust, pale punetust, rinna tukslemist.
Kuulake kiindumust ja laske teistelgi sõna lausumata kaeda neid ümbritsevat ilu.
(Kui su sisemine jõuluvana on veel vähe jaganud, siis Eestis on veel peresid, kel kodud kinkideta http://www.delfi.ee/z/joulupuu/ )
No comments:
Post a Comment