Jõulud on kohe valmis.
On tarvis veel ainult hetkeks silmad sulgeda. Või tegelikult võib lubada silmadel täitsa rahulikult pikemaltki puhata, sest ärgata ei ole vaja, vähemasti mitte mingil kindlal kellaajal. Need hommikud ilma äratuskellata on ülimalt vajalikud ja ääretult mõnusad. Keha saab akud lõpuni täis laadida ja meeleolule teeb see ka imesid, kui ei pea end voodist välja venitama.
Kui hommik lõpuks kuskil keskpäeva paiku koidab, on see ka kuidagi kuldsem ja soojem, kui muidu. Ehk on see vabaduse helk.
Hommikused toimetused tehtud, saab hakata õhtuks valmistuma. Road vajavad valmistamist, pakid pakkimist, kodu koristamist ja jõulud loomist.
Kui vähegi lund on, siis võiks kindlasti vähemalt korra päeva jooksul lund rookimas käia. Teeb põsed punaseks ja tekitab õhtuks isu, mida, nagu me teame, on hädasti vaja. Ja hea on olla, kui näed, et oled oma kätega midagi ära teinud.
Vahepeal, kui juhtub veel kodust kaugemale asja olema, saab nautida peaaegu seiskumiseni aeglustunud linnapilti. Nagu linn puhkaks inimestest välja.
Pimenedes tasub kindlasti süüdata parajal hulgal küünlaid. Soovitavalt kaneeli- ja mandariinilõhnalisi. Muidugi aroomialaselt parima tulemuse saab eelpool nimetatud komponentidega rikastatud hõõgveini soojendades, kuigi mandariini võiks sel juhul apelsiniga asendada. Mandel ei oleks ka üldse mitte halb valik. Igal juhul on jõuluroogade lõhnad jõulude koostisosana asendamatud.
Kui kuusk on veel ehtimata, siis nüüd on selleks veel viimane hetk. Meie pere eelistab kuldset ja punast, mis on ka mulle isiklikult väga esteetiliselt nauditav. Ja kui Teil on kellukesi, siis riputage need võimalikult madalate ja väljaulatuvate okste peale, nii on neil kõige suurem tõenäosus tiniseda ja sellega mõnele inglile Tema tiivad kinkida.
Kui kõik tegemised tehtud, võib diivanile maanduda ja mahedat muusikat kuulata ning oma tööde vilju nautida. Varsti saab sööma hakata ja siis jääb üle ainult jõuluvana oodata, tulgu Ta siis täitsa isiklikult kohale või peitku kingitused öö jooksul kuuse alla.
Mina arvan, et sel päeval võtavad nii jõuluvana kui ka päkapikud endale aega, et lihtsalt olla ja vaadata, kuidas inimesed endale vaikselt jõulumeeleolu tekitavad. Tasub meeles pidada, et kuigi vana habemik ja Tema käsilased on väga võimekad, siis nemad on üldiselt rohkem transpordi ja logistika peal. Lõppkokkuvõttes loome me oma jõulud endale siiski ise.
(Kui jõulud loodud ja heatahtlikkust ning abivalmidust veel jätkub:)
http://helpsilvia.wordpress.com/
No comments:
Post a Comment